• ג. מאי 21st, 2024

סטוץ מתמשך או יזיזים? – מתי זה הופך להיות יזיזות, ומה עדיף?

מערכות יחסים זוגיות: מערכת יחסים מתמשכת או מזדמנת? – איך ומתי מערכת יחסים הופכת להיות מזדמנת? ומה עדיף – מערכת יחסים מזדמנת או מתמשכת? – קראו כאן.

כשזה מגיע למערכות יחסים, השאלה, האם מערכת יחסים מזדמנת עדיפה על פני מתמשכת, יכולה להיות מורכבת. עבור אנשים מסוימים, מערכת יחסים מזדמנת של סטוצים היא בדיוק מה שהם צריכים. זוהי מערכת יחסים של חופש וללא מחויבויות, אבל עבור אחרים, להיות בקשר רציני זה דבר שמספק ביטחון ויציבות.

הבנת הצרכים האישיים: יזיזות או מתמשך – מה אנחנו מחפשים?

בסופו של יום, המפתח למערכות יחסים מוצלחות טמון בהבנת הצרכים האישיים והגדרה של מה שאתם מחפשים. במקביל לכך, כמובן שחשוב למצוא מישהו או מישהי שהצרכים שלכם מתאימים לצרכיהם. אם מערכת יחסים מזדמנת היא משהו שמושך אתכם, חשוב לוודא שבן\ת הזוג מרגישים אותו הדבר – אחרת, הדברים עלולים להיגמר בתחושת מבוכה או בקטע חד צדדי. הנה 2 טיפים כיצד לבדוק את סטטוס מערכת היחסים:

  • התכווננות מהצד השני: האם הצד השני מתכוונן אליכם? האם הוא מתקשר? בודק כיצד אתם מרגישים או איך עבר עליכם היום? אם לא, ייתכן שאתם בקטע של יזיזים.
  • הצהרת כוונות: אל תמהרו לעשות את שיחת "יחסינו לאן", אבל כן תבדקו בשלב מסוים את הצהרת הכוונות שלכם מול עצמכם ואת כוונות בני הזוג.

לעיתים יזיזות הופכת לזוגיות? אכן כן!

בואו נדגיש את הדבר הבא, חשוב להישאר גמישים למקרה שההעדפות שלכם משתנות עם הזמן. מערכות יחסים לפעמים מתחילות בקטע של יזיזות או סקס מזדמן, אבל מתפתחות למשהו רציני יותר עם הזמן. אם זה קורה באופן טבעי, אז זה נהדר! אבל אם מישהו מכם מרגיש פתאום לא בטוח או לא בנוח, חשוב לדבר על זה ולוודא ששניכם עדיין משדרים על אותו גל.

לסיכום, איך נדע שהיזיזות הפכה לזוגיות?

כאשר מערכת יחסים עוברת מקז'ואלית לקבועה, היא מאופיינת לרוב על ידי עלייה במחויבות. ניתן לראות זאת באמצעות הצהרת מסירות וכוונות או על ידי צעדים המצביעים על מחויבות ארוכת טווח. למשל, היכרות עם בני משפחה וחברים, תכנון תוכניות לעתיד יחד או אפילו השכרת דירה עבור חיים משותפים. ראוי לציין שלא משנה עד כמה מערכת יחסים תהיה רצינית, חשוב שכל אחד מבני הזוג יכבד את רצונותיו וגבולותיו של האחר – לכן דברו בפתיחות על איזו מחויבות מתאימה לכל אחד ואחת מכם.